Člověk je vůdce

Vy jste vůdce smečky. Všichni členové rodiny jsou a musí být psovi nadřazeni, on je tím posledním členem. Váš pes musí pochopit co si k vám dovolit může a co ne. Co se ve správném kontaktu se psem nepovoluje: je to zejména vrčení a kousání , co si k vám pes nesmí dovolit.Vy jste vůdce smečky a vy tedy určujete : kdy se bude jíst , kde a kdy , poté kam pes může a kam ne ,  kdy se pujde ven , kdy se bude cvičit a spousta dalších věcí které pes nesmí porušovat pokud jsou jasně dané. Pokud pes pochopí co se od něj očekává a bude vás brát jako svého nadřízeného (ne se vás bát !!!!!- vy sice jste jeho vůdce , ale zároveň i přítel)  , který co řekne tak bude , čeká vás úspěšný výcvik v praxi. Stane se totiž to že pes i výcvikové povely (sedni, ke mně atd.) bude dělat s radostí. Samozřejmě je také důležité aby to pes dělal s radostí. Pes by se proto v žádném případě neměl trestat fyzickými tresty , dovolí-li si k vám něco co nesmí – tak je důležité přípomenout mu kdo je tady pánem. A to určitě ne bitím. Když něco psovi jednou zakážeme je potřeba mu v tom nedělat zmatek a lpět na tom stále , ale tak je to bohužel i v tom co psovi jednou dovolíme nebo umožníme je velká pravděpodobnost , že to udělá zase ( př: dovolíme-li mu jednou ignorovat náš povel – pes bude ignorovat i příště.)

Mějme také na paměti , že psa nemůžeme trestat za něco , co jsme ho sami naučili , nebo naopak za něco co jsme ho ještě nenaučili.

Už jsme se bavili o trestu , ale velmi důležitá je pochvala – tou by se nemělo šetřit , jak slovní tak fyzickou , Je důležité psa chválit ve správnou chvíli a za správnou věc. Stejně tak i trestat ve správnou chvíli a za špatnou věc.

 

 

 

 

Máme novinky. 

Jarní canisterapeutický kurz bude 7.5 2022!!!!
Zájemci se můžou hlásit - Email, facebook, telefon
 
Canisterapeutický kurz je vhodný pro:
  • pejsky, kteří se chystají na CT zkoušky
  • pro pejsky, kteří už zkoušky mají a chtějí se procvičit
  • pejsky, kteří chtějí zjistit, zdali se vůbec na canisterapii hodí
  • pejsky, kteří se chtějí socializovat v nevšedních situacích ( hluk, pachy, reakce na vozíček, berle,.....)

Více informací v sekci canisterapie - výcvik psů

 

 

Od 5.9.2021 se přesouváme na nové prostory. Budeme cvičit na prostorech u Bufetu Serrano Beach vedle loděnice Arosa.Výcviky  probíhají neděle v 9:00 hod (mladí / začátečníci) a od 10:00 hod (Pokročilí). Výcviky ve čtvrtek budou dle účasti v 18 hod. 

Od 5.9 bude cena za skupinku poslušnosti 100kč/lekce. Lekce individuální bude 400kč/hodina.